Domino prej letre

0 out of 5

610 L

Disponueshmeria: Ka stok SKU: loje-domino Kategori: ,

Përshkrim

Përparësitë e produktit: zhvillimi i të menduarit krijues, aftësitë vendimmarrëse dhe durimi. Domino është një lojë e njohur që përdor pllaka të quajtura gurë. Ia vlen të zgjidhni një argëtim të tillë sepse e gjithë familja mund të përfshihet dhe të kalojë bukur. Loja do të përmirësojë kujtesën dhe perceptimin e fëmijëve. Është gjithashtu një ndihmë e madhe për të mësuar të menduarit krijues, durimin dhe aftësinë për të zhvilluar një strategji të zgjuar. Loja Domino përmban 28 gurë, të cilët përfshijnë të gjitha kombinimet e numrave nga 0 në 6. Loja është menduar për një maksimum prej 4 lojtarësh. Zarat kthehen me fytyrë poshtë dhe përzihen në mënyrë që asnjë nga lojtarët të mos i shohë ato. Garuesit zgjedhin zaret, duke filluar nga personi i tërhequr më parë, në drejtim të akrepave të orës. Mos harroni të mos i tregoni zaret tuaja lojtarëve të tjerë. Filluesi vendos çdo gur, dhe të tjerët vendosin gurët e tyre një nga një sipas rregullave të vendosura. Gurët vendosen në mënyrë që fushat ngjitur të kenë të njëjtin numër pikash. Loja është shumë e thjeshtë dhe e pakomplikuar. Përmbajtja e kompletit: 28 gurë. Gurë të bërë nga plastika. Dimensionet/pesha/bateritë: dimensionet e produktit gjatësi x lartësi x thellësi cm: 17x10x2, dimensionet e paketimit: gjatësi x lartësi x thellësi. cm: 20x10x3, pesha e produktit pa ambalazh kg: 0.08kg, pesha e produktit në paketim kg: 0.10kg, nuk kërkon bateri. Seti është i përshtatshëm për fëmijët e moshës: 3. Paketuar në një kuti kartoni.

Review

Ende pa review.


Jini i pari që shqyrton “Domino prej letre”

Related Products